SZD COMMUNITY

Udane lato dla SZD-59 ACRO

Tradycyjnie, jak co rok, najlepsi z najlepszych spośród zawodników w akrobacji szybowcowej spotykali się w okresie letnim by rywalizować. Mistrzostwa w dwóch krajach zakończyły się sukcesem dla naszego SZD-59 ACRO.

Richard Münzberger na SZD-59-1 ACRO wywalczył tytuł 25. DSKM - Niemieckich Mistrzostw w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced. To był sukces lokalny- Richard jest członkiem klubu Fliegerclub Oschatz e.V., który od 29.07 do 08.05.2022 organizował mistrzostwa w Oschatz (EDOQ). Na 24 pilotów płci męskiej i żeńskiej w klasie Advanced 13 latało na SZD-59 ACRO, poza nim zawodnicy latali na innych polskich szybowcach jak Swift S-1, MDM 1 Fox czy Salto. Ines Pfabe, jedna z trzech pilotek startujących w zawodach, zajęła w finale 3 miejsce. To imponujące osiągnięcie w tym, wciąż dość zdominowanym przez mężczyzn, sporcie wyczynowym.

20221108-szd-news-1.jpgMistrz Niemiec w klasie Advanced, Richard Münzberger, przed SZD-59-1 ACRO. (Zdjęcie: Fotostudio Corinna w Oschatz)

Podobnie w sąsiedniej Austrii pilot z SZD-59 ACRO stanął na szczycie podium. Lars Reinhold, który również brał udział w Mistrzostwach Niemiec, od 17.09 do 25.09.2022 wywalczył 1 miejsce w klasie Advanced Mistrzostw Austrii 2022 w Akrobacji Szybowcowej w Schärding (LOLS).

20221108-szd-news-2.jpgZdobywca pierwszego miejsca w klasie Advanced w Austrii, Lars Reinhold w swoim SZD-59 ACRO. (Zdjęcie: Lea Kirchgessner)

Gratulujemy wszystkim pilotom zawodów i życzymy dalszych sukcesów z szybowcami SZD do akrobacji  i szkolenia.